Wizyta przedszkolaków w teatrze

przez Monika Kopeć

Teatr poza walorami estetycznymi ma w sobie wielką moc edukacyjną i jest wspaniałą droga do budowania wartości w świecie dzieci. Pełne emocji, kolorów, form, światła i muzyki przedstawienia rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, uwalniają skrywane emocje, a przede wszystkim uczą szacunku do sztuki. Dlatego 19.05.2023 roku wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, aby obejrzeć spektakl pt. „Nasza bajka” w wykonaniu aktorów Teatru „Jaś i Małgosia”.  Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!