Święto flagi

przez Monika Kopeć

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi,   a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej 30 kwietnia przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział   w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Chętnie  wykonywali prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć motywu symboli narodowych.   Tego dnia  dzieci wyruszyły wraz z paniami i Panią Dyrektor na pochód wokół przedszkola z biało-czerwonymi balonami w rękach i flagami. Pochód zakończył się wciągnięciem flagi na masz znajdujący się przed budynkiem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyszowie oraz odśpiewaniem hymnu Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.