Wizyta przedszkolaków w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej

przez Monika Kopeć

Niejeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 8 maja 2024 r. dzieci z wszystkich grup wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na przedszkolaków ubrani w stroje strażackie panowie strażacy. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numery telefonów do Straży Pożarnej – 998 i na numer alarmowy – 112. Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych oraz innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz zastosowania węża strażackiego. Jednak najwięcej emocji wzbudził pokaz drabiny strażackiej.
Dziękujemy serdecznie Panom Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, którzy umożliwili przedszkolakom poznanie z bliska zawodu strażaka oraz za ciekawą i bogatą prezentację sprzętów.