Przedszkolaki odwiedzają Miejsce Pamięci

przez admin
   „Nieuchronnie mijają rzeczy,
zdarzenia, odchodzą ludzie,
odchodzą chwile….
Lecz coś się nie zmienia,
czegoś nie da się zgubić.
Coś trwa,
coś zostaje – nasza pamięć”
 
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Odwiedzimy groby tych, którzy od nas odeszli. Zapalimy znicze, postawimy kwiaty, przywołamy wspomnienia minionych, wspólnie spędzonych chwil. Bo chociaż nie ma ich wśród nas to my nadal ich kochamy i pamiętamy. Nasze Przedszkole także pamięta. Wszystkie Przedszkolaki pod opieką swoich pań wyruszyły pod pomnik przy cmentarzu na Rudzie. Dzieci zapaliły przyniesione przez siebie znicze i wysłuchały krótkiej historii pomnika. Była to także okazja do kolejnego już działania w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, którego głównym zadaniem jest edukacja patriotyczna i wychowanie w duchu tradycyjnych wartości.