Piękna Nasza Polska Cała- Promowanie polskiej muzyki ludowej i dawnych instrumentów

przez admin

1 października przypada Międzynarodowy  Dzień Muzyki. To świetna okazja do realizacji kolejnego zadania w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, związanego z muzyką właśnie. W jego realizacji pomogli naszym Przedszkolakom zaprzyjaźnieni z naszym Przedszkolem członkowie Kapeli Ludowej Łęgowianie, którzy odwiedzili nas podczas sympatycznego muzycznego spotkania.

Tytuł zadania „Promowanie polskiej muzyki ludowej i dawnych instrumentów”. Nasi goście przywieźli ze sobą kilka najbardziej znanych, tradycyjnych instrumentów, charakterystycznych dla kapel ludowych. Zaprezentowali grę na nich, opowiedzieli o nich kilka słów, a co najważniejsze umożliwili naszym Przedszkolakom spróbowania swoich sił w grze na nich. Wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim, a dzięki nauce przez zabawę nasze Przedszkolaki zapamiętają tę muzyczną „lekcję” na długo.