„Drzewo Pamięci”

przez admin

26 września w naszym Przedszkolu w ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna Nasza Polska Cała” posadziliśmy „Drzewo Pamięci”. Jest ono symbolem życia i wolności, a także jedną z wielu  przewidzianych na ten wyjątkowy rok form uczczenia 100-lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny.

Nasze Przedszkolaki z radością i niezwykłym entuzjazmem przystąpiły do tego zadania. Wraz z Panią Dyrektor i wychowawczyniami z zapałem i uśmiechem podjęły się jego realizacji, czego efektem było posadzenie dębu, któremu nadaliśmy wdzięczne imię „Józef”, na cześć Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stał się symbolem wygranej walki o Niepodległość Polski.

Bardzo miłym akcentem uroczystości było ubranie przez nasze Przedszkolaki biało- czerwonych strojów, które jeszcze bardziej zaakcentowały patriotyczny wymiar uroczystości oraz podkreśliły jej wspólnotowy charakter.

Mamy nadzieję, że posadzony przez nas dąb wyrośnie na piękne i zdrowe drzewo, które przez kolejne lata będzie nam przypominało o tej wyjątkowej setnej rocznicy Niepodległości Naszej Polski.

[g-gallery gid=”4259″]