DRUŻYNA ENERGI

przez admin

W środę 8 listopada w naszej szkole, doszło do małego zamieszania związanego z obecnością kamery. Wszystko po to by nakręcić krótki spot reklamowy, promujący aktywność fizyczną uczniów. Powstały film został zgłoszony do programu „Drużyna Energii”. Jest to sportowo-edukacyjny ogólnopolski program skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Głównym celem jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

Pierwsza edycja Drużyny Energii to zmagania piłkarskie oraz siatkarskie. Uczestnicy turnieju przez siedem miesięcy, od grudnia do czerwca, będą zachęcani do podejmowania sportowych wyzwań. W każdym miesiącu jury wybierze najbardziej zaangażowaną szkołę, do której przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi turniej sportowych wyzwań i umiejętności. Aby wejść do programu uczniowie musieli nagrać liczący nie więcej niż 120 sekund materiał wideo. Termin zgłoszeń mija 13 listopada. 100 szkół z najciekawszymi zgłoszeniami otrzyma zestawy strojów sportowych New Balance i weźmie udział w Drużynie Energii. Liczymy, że nasz film znajdzie uznanie w oczach jury. Film został nakręcony na podstawie pomysłu klasy 7, którą dzielnie wspierał Pan Marcin Stróż. Poniżej dwa filmiki jeden w okrojonej wersji, który został zgłoszony do projektu oraz drugi dłuższy stworzony przez uczniów na potrzeby promocji szkoły.