Walentynki 2022

przez Monika Kopeć

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Warto zatem sprawić, by najmłodsi też poczuli walentynkowy klimat. W dniu 11 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Dzieci rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce – „Taniec na z serduszkiem”, „Odszukaj druga połówkę”, „Mam serduszko”, „Walentynkowy taniec z balonami”, itp. Walentynkowe zabawy zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka, a dzieci z grupy Biedroneczki przyrządzały pyszne gofry w kształcie serc. Dzień Walentynkowy na pewno można zaliczyć do udanego.