Grzybobranie z Jeżem Jerzym

przez admin

Korzystając z pięknej jesiennej aury nasze „Pszczółki” zabrały swoją projektową maskotkę Jeża Jerzego na wielkie grzybobranie do pobliskiego lasu. Z ochotą dołączyły do nich także „Misie”. Jak się okazało Jerzy był świetnym kompanem i przyniósł naszym Przedszkolakom szczęście w poszukiwaniach. Dzieci znalazły kilka wyjątkowo zacnych okazów grzybów, które z dumą zabrały do Przedszkola. Leśny spacer był także świetną okazją do przedszkolnej lekcji przyrody, podczas której mówiliśmy naszym Przedszkolakom o rodzajach grzybów, konieczności uważnego ich zbierania oraz niebezpieczeństwie związanym z grzybami trującymi. Wspólnie poznaliśmy także poszycie lasu oraz wyszukaliśmy zamieszkujące go małe i większe zwierzątka. Dzięki Jeżowi Jerzemu nasze grzybobranie było wesołe i pełne dziecięcej energii, a kontakt z żywą przyrodą jeszcze tę sympatyczną atmosferę spotęgował. Aż nabraliśmy apetytu na kolejne wyprawy…