„Andrzejki” w Przedszkolu

przez admin

W polskiej tradycji „andrzejki” to niezwykły dzień wróżb, przepowiedni i magii. To co dla naszych babć i dziadków stanowiło odkrywanie kart przyszłości dla nas obecnie jest okazją do radosnych spotkań, którym towarzyszy zabawa, taniec oraz wróżby z przymrużeniem oka.

W tym roku nasze Przedszkolaki obchodziły ten niezwykły dzień podwójnie. Pierwszego dnia uczestniczyły w wielu grach i zabawach z przepowiedniami na przyszłość  w tle.  Była to dokonała okazja do zapoznania ich z kolejnym elementem tradycji i ludowości naszego kraju.

Dzień ten był pełen atrakcji: zabaw tanecznych i ruchowych, wróżb oraz zabaw z kolorową chustą animacyjną.  Sympatycznym zakończeniem tego dnia  był słodki andrzejkowy poczęstunek.

Wszystkie Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w tym wyjątkowym i magicznym dniu, a wylosowane przepowiednie wywołały wiele uśmiechów i niejedno zaskoczenie.

Drugi dzień zabawy to uczestniczenie w zorganizowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej dyskotece. Wspólna zabawa z tańcami i śpiewem okazała się doskonałym zakończeniem dla tego wyjątkowo radosnego czasu.

 

[g-gallery gid=”5471″]