Zabawy „Biedronek”

przez admin

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.

Dlatego w grupie „Biedronek” staramy się jak najczęściej wspierać Maluszki w tym zakresie.  Doskonałym sposobem jest organizowanie zróżnicowanych aktywności, które z jednej strony są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, a z drugiej przy okazji zabawy stymulują sensorykę.

Do takich wesołych zabaw należały ostatnio jesienna ścieżka sensoryczna, przy której  wykorzystaliśmy szyszki, patyki, kasztany, liście, a także  malowanie farbami po nietypowej powierzchni oraz zabawa  masą solną.

Wszystkie „Biedronki” uczestniczyły w zajęciach bardzo chętnie, a powstałe wyjątkowe pracy przyozdobiły nasze gazetki w sali i na korytarzu.

 

[g-gallery gid=”5228″]