Olimpiada Przedszkolaka w Stanach

przez admin

Dnia 06.06.2018r. odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zorganizowana w Stanach dla najmłodszych dzieci z całej gminy Bojanów. Wielkie emocje nie opuszczały zawodników, rodziców i organizatorów. W Olimpiadzie uczestniczyły dzieci z wszystkich przedszkoli gminy Bojanów – łącznie cztery drużyny. Zawodnicy startowali w starannie dobranych konkurencjach zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój dziecka. Aby zachować wszelkie reguły olimpijskie zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia drużyn oraz odśpiewaniem wspólnego hymnu. Dzieci 3-4 -letnie wzięły udział w pięciu dyscyplinach, zaś dzieci 5-6 -letnie rywalizowały ze sobą aż w ośmiu dyscyplinach. Przy ogromnym aplauzie rodziców zawodnicy zmagali się w dyscyplinach biegowych. Nie zabrakło biegu slalomem, biegu z pokonaniem toru przeszkód, skakania na piłce, biegu z woreczkiem na głowie czy też biegu z kubkiem pełnym wody. Integralną częścią zawodów były również występy taneczne przygotowane przez Mażoretki. Na koniec występów dzieci zostały zabawione przez DJ-a. [g-gallery gid=”3720″]