„Kino na Temat”

przez admin

 Kino na Temat to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Starannie dobrany repertuar i interesujące tematy spotkań stanowią podstawę do emocjonującej dyskusji – to jak się ona zakończy jest w rękach uczniów.

       Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

     Każde spotkanie tematyczne składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy i ekspertów w danej dziedzinie. Ważnym elementem spotkania jest głosowanie uczniów na kluczowe pytanie postawione w dyskusji.

       Dnia 8 marca 2018 r. uczniowie z klas IV – VII wybrali się do kina Helios w Stalowej Woli na film pt. „Cudowny chłopak”. W rolach głównych zobaczyliśmy Julię Roberts, Owena Wilsona i Jacoba Tremblay.

      Film i warsztaty, które odbyły się po seansie pokazały nam, jak ważna w życiu jest tolerancja, co znaczy prawdziwa przyjaźń, a przede wszystkim, że wartość człowieka nie zależy od wyglądu. Film warty polecenia zarówno młodszym i starszym pokoleniom.