Zwiedzamy „Zagrodę Edukacyjną”

przez Anna Nalepa

W dniu 13.06.2024 r. uczniowie klas I a, II a, II b i III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Madejówka „Zagroda Edukacyjna” w Obojnej.

Na początku każdy z uczniów miał możliwość ubijać śmietanę, z której to później powstało masło. Jak się okazało, to zadanie wcale nie było takie łatwe. Następnie Pani Agnieszka oprowadziła całą wycieczkę po gospodarstwie, gdzie mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec. Dzieci poznały zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, osiołków, królików, kucyków oraz pawi. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami: sianem, świeżą trawą, marchewkami oraz chlebem. Dużą atrakcją było karmienie ryb w stawie, wycieczka wozem oraz dwa place zabaw z drewnianą chatką i dmuchaniec. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i miały również okazję posmakować regionalnego przysmaku „proziaka” ze świeżym masełkiem. Wyjazd był bardzo udany, a pełni pozytywnych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.