Aktywni – Błękitni – szkoła przyjazna wodzie!

przez Anna Nalepa

Uczniowie klasy VII a i VII b od września 2023 roku pod opieką Pani  Doroty Sulich  biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Aktywni – Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”.

Głównym zadaniem projektu jest upowszechnienie i usystematyzowanie wiedzy oraz wyrobienie poprawnych nawyków i postaw dotyczących  wody i gospodarki wodnej. Dnia 08.05.2024 r. (środa) naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Bajkowska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.  Aktywni – Błękitni gościli w naszej szkole, by wspólnie kształtować wodny punkt widzenia. Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że woda jest podstawą wszelkiego życia i mamy z nią do czynienia każdego dnia. Uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki oraz zagrali w quiz „Wodne Koło Fortuny”, aby sprawdzić swoją wiedzę o wodzie. Serdecznie  dziękujemy za warsztaty i wspólną zabawę.