Zdrowe dzieciaki to MY!

przez Anna Nalepa

W drugim semestrze klasa II brała udział w projekcie „ZDROWE DZIECIAKI TO MY!”

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co jest najważniejsze dla nich, aby rosły zdrowo, były mądre, szczęśliwe, aby na ich twarzach gościł uśmiech, a każdy dzień był wspaniałą przygodą. Energia, chęć do zabawy, nauki, a także siła i radość – to wszystko bierze się z tego, w jaki sposób dbamy o swoje zdrowie, z tego, co jemy, w jakiej ilości i jak często jesteśmy aktywni. Na zakończenie projektu dzieci przygotowały smaczną, ale przede wszystkim zdrową przekąskę. Były to owsiane gofry z orzechami. Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania!

Wszystkie materiały edukacyjne „ZDROWE DZIECIAKI TO MY!”, autorstwa dr Katarzyny Wolnickiej, mgr Joanny Jaczewskiej-Schuetz oraz mgr Anny Taraszewskiej zostały przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z ekspertami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz metodykami z Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronat nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki.