Jasełka

przez Monika Kopeć

Dnia 19 grudnia dzieci z naszej grupy przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć  i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi,  śmiałości podczas występów przed publicznością .Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pięknie tańczyły i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, trzej królowie  oraz dzieci które przyniosły Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców.