Spotkanie z Panią Dietetyk!

przez Anna Nalepa

Dnia 26 października 2022 roku w naszej szkole gościliśmy specjalistę w dziedzinie żywienia, Panią dietetyk Annę Bednarz. W zajęciach z dietetykiem wzięli udział uczniowie z klas I – III.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów. Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać. Pani dietetyk w interesujący sposób przekazała informacje, w jaki sposób zamieniać „złe” produkty na zdrowe zamienniki. Dzieci dowiedziały się, ile kalorii mają ich ulubione przekąski, które przyniosły do szkoły. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem i chętnie wypowiadali się odnośnie zdrowego odżywiania.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Bednarz za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.