Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka”

przez Monika Kopeć

W dniu 26.05.2022 r. przedszkolaki ze wszystkich grup wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka”. Po przyjeździe na miejsce przywitali nas gospodarze, którzy poczęstowali dzieci pysznymi brodziakami i kompotem. Następnie wyruszyliśmy na przejażdżkę bryczką. Śmiechu i pisków nie było końca. Przedszkolaki miały możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami hodowanymi na wsi. Były: konie, kucyki, kozy, osiołki, emu, lama, króliki, pawie, gołębie. Każdy mógł pogłaskać i pokarmić mieszkańców zagrody. Ale to nie był koniec atrakcji . Przedszkolaki wybrały się do pobliskiego lasu, gdzie mogły poznać piętra lasu, a także podziwiać piękno otaczającej przyrody. Następnie każda z grup degustowała kiełbaski z grilla. Przedszkolaki poskakały na trampolinach, huśtały się na huśtawkach, zjeżdżały na zjeżdżalni. Na koniec dzieci wspólnie z animatorem uczestniczyły w zabawach ruchowych. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasza wizyta w gospodarstwie. Pożegnaliśmy się z gospodarzami i wyczerpani pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Bardzo dziękujemy Gospodarzom za tak serdeczną gościnę. Niechaj radość i uśmiech, który cały czas gościł na twarzach dzieci będzie największą podzięką…