Dzień Ziemi

przez Monika Kopeć

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2022  szczególnie zastanawiały się, jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle. Dzieci rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci tańczyły do znanych utworów o tematyce ekologicznej, wykonały pracę plastyczną – ekologiczną kulę ziemską. Na zakończenie każdy przedszkolak złożył przyrzeczenie, że będzie dbał o nasza planetę i otrzymał pamiątkowy medal.  Prowadzone działania pokazały dzieciom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.