Dzień Dinozaura

przez Monika Kopeć

Dinozaury fascynują i zaskakują dzieci swoim wyglądem i wielkością. Kryją wiele tajemnic: – Skąd się wzięły – Gdzie mieszkały? – Dlaczego wyginęły?….  2 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dinozaura”. Z tej okazji przedszkolaki „cofnęły” się w czasie do ery prehistorycznych gadów. Dzięki kolorowym ilustracjom, planszom demonstracyjnym i ciekawym zabawkom poznaliśmy różne gatunki dinozaurów, omawialiśmy ich wygląd i sposób odżywiania. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w grach matematycznych oraz zabawach ruchowo-naśladowczych. Nie zabrakło kolorowych rysunków z dinozaurami oraz wspólnej pracy plastycznej. Budowaliśmy z z pudełek i rolek po papierze. Na zakończenie zajęć każdy otrzymały dyplom z okazji „Dnia Dinozaura”. Obchodzenie nietypowych świąt w przedszkolu to przede wszystkim świetna okazja do wspólnych, radosnych i twórczych zabaw przedszkolaków, kształtowania umiejętności dzielenia się zabawkami oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań?