Andrzejkowe wróżby!

przez Anna Nalepa

Dnia 26 listopada (czwartek)  w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja 29/30 listopada miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych.

W naszej szkole wróżby andrzejkowe przygotowała klasa 8 pod nadzorem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Katalog wróżb był ciekawy i bogaty, a stroje znakomite. Wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Wróżby andrzejkowe zakończyły się poczęstunkiem w klasach zorganizowanym przez Radę Rodziców. Cała impreza odbyła się pod okiem Pani Dyrektor, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli oraz rodziców.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę. J