Andrzejki 2021

przez Monika Kopeć

 „Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

25 listopada przedszkolaki odwiedziła Czarodziejka z Czarlandii i opowiedziała o zwyczajach w dniu Świętego Andrzeja. Czarodziejka zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki, przeniosły przedszkolaków w świat wróżb. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału następujących wróżbach:  wybierz zwierzę, a prawdę Ci powie, losowanie kolorów, wróżba z sercami, wróżba z kapeluszem, wróżba ze tarczą, przelewanie wosku. Jednak w pierwszej kolejności dzieci nauczyły się zaklęcia, żeby wróżby się spełniały. Wróżki oraz wychowawczynie przypominały dzieciom, że wróżby, to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka. Po zakończeniu wróżb przedszkolaki miały zabawę andrzejkową. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele wrażeń, radości i zabawy.