Akcja „Szkoła pamięta”

przez Monika Kopeć

Nasz Przedszkole włączyło się do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkołapamięta, odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach akcji Przedszkolaki odwiedziły pobliski cmentarz mieszczący się w miejscowości Przyszów Ruda. Dzieci wraz ze swoimi paniami złożyły kwiaty i zapaliły znicze na zbiorowej mogile nieznanych żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej.