„W świecie nowych technologii”

przez admin

W dniach od 14 do 18 września wybrani uczniowie klas IV-VII rozpoczęli udział w projekcie edukacyjnym IT for SHE- „W świeci nowych technologii”. Ze względu na panujące obostrzenia związane z Covid-19 spotkanie ze studentkami informatyki z Politechniki Gdańskiej odbyło się za pomocą platformy edukacyjnej służącej do nauczania zdalnego. Celem programu było zapoznanie dzieci z nowymi technologiami, ukazanie ich zastosowania w życiu codziennym i nauka na praktycznych przykładach z wykorzystaniem języka programowania Python oraz Scratch. Ponadto kurs miał na celu wskazanie dzieciom jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą korzystanie z Internetu i jak bezpiecznie się nim posługiwać. Uczniowie, którzy wykazali się dużą aktywnością na e-spotkaniach otrzymali dyplomy oraz małe upominki.