Informacja pedagoga szkolnego dla Rodziców i Dzieci- (aktualizacja 14.05.2020)

przez admin

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Tegoroczna wiosna przywitała nas bardzo smutnymi wiadomościami. Jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach w obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.  Jest to szczególnie trudna sytuacja dla naszych dzieci, które nie rozumieją, dlaczego mają pozostać w domu, dlaczego nie mogą pójść do przedszkola i pobawić się z dziećmi. Musimy wspólnie postarać się oswoić ten lęk i wytłumaczyć naszym pociechom skąd te wyjątkowe środki ostrożności.

Proszę pamiętać, że w tej sytuacji, my także chcemy być dla Państwa
i  dzieci wsparciem!

Kilka wskazówek na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi o epidemii korona wirusa.

1. Wytłumacz dziecku jaka jest sytuacja ( nie omijaj tematu i nie kłam, dziecko też powinno wiedzieć co się dzieje, wystarczy ,że powiesz o tym, że panuje groźna choroba).

2. Zwróć uwagę na emocje i uczucia dziecka ( wyjaśnij, że to naturalne, że odczuwa strach, jest to uczucie którego doświadczamy w życiu).

3.  Wskaż co możemy zrobić aby zminimalizować zagrożenie zachorowaniem (nie wychodzimy z domu, często myjemy ręce, spędzamy czas tylko z najbliższą rodziną).

4.  Powiedz o swoim wsparciu ( podkreśl, że dziecko zawsze może na Ciebie liczyć, na rozmowę i wyjaśnienie rzeczy których nie rozumie).

5. Pochwal, gdy dziecko przestrzega zasad związanych z ostrożnością np. często myje rączki.

Jednocześnie informuję o dyżurach pedagoga szkolnego,

od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 12:00

Proszę kontaktować się w razie potrzeby przez skrzynkę mailową adres: alapiekarz2@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia!

Pedagog

Alicja Piekarz

02.04.2020

16.04.2020

Szanowni Państwo!

Od dnia dzisiejszego tj. 16 04 2020, obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Myślimy, że przyda się Państwu instrukcja prawidłowego noszenia tego typu maseczek. Przypominamy jednocześnie, że dzieci do lat czterech są wyłączone z tego obowiązku. Życzymy zdrowia! Zostańcie w domu!

23.04.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki!
Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do czytania! Zwłaszcza w tym trudnym dla nas okresie, to świetny sposób na zorganizowanie sobie wolnego czasu. Jednocześnie czytając, możemy przenieść się wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy się znaleźć, a nie możemy z powodu trwającej kwarantanny, Zresztą zalet czytania jest o wiele więcej. tylko zobaczcie…

30.04.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Zbliża się majowy weekend. Zwykle spędzaliście ten czas,spotykając się ze znajomymi, na grillach, ogniskach. W tym roku będzie inaczej. Co prawda, część obostrzeń związanych z pandemią, została już poluzowana, jednak wciąż nie wolno nam spotykać się w większych grupach. Wiem, że może to być dla Was trudne. Poniżej przeczytacie kilka sposobów na miłe spędzenie czasu w domu. 
 

 

14.05.2020

Drodzy Uczniowie!
W obecnej sytuacji spędzacie przy komputerze bardzo dużo czasu, znacznie więcej niż zwykle. Bardzo ważne jest, abyście przestrzegali kilku istotnych zasad. Są one przedstawione w poniższej grafice. Dbajcie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!