Drugie Misiowe spotkanie

przez admin
W tym tygodniu Przedszkolaki z grupy „Biedronki” poznawał najważniejsze zasady dbania o zdrowie. Temat ten okazał się doskonałą sposobnością do kolejnego czytelniczego spotkania w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem naszym miłym Gościem była pani pielęgniarka Kazimiera Wyka, która przeczytała naszym Maluszkom wiersz „Chory kotek” Stanisława Jachowicza. Pouczająca opowieść stała się także świetnym punktem wyjścia dla pogadanki na temat zdrowego odżywiania, a przede wszystkim ważności nawyku częstego mycia rąk. Pozwoliła także poznać naszym Maluchom pracę pielęgniarki i lekarza. Na koniec spotkania dzieci otrzymały miły upominek od naszego Gościa w postaci naklejek i kolorowanek. To było bardzo sympatyczne i pouczające spotkanie.