Tydzień Humanistyczny – dzień 2

przez admin

Drugi dzień Tygodnia Humanistycznego za Nami. Wiele się działo, a to dopiero początek. Kontynuując ideę dobrego słowa p. Małgorzata Skrok zorganizowała „pocztę motylkową”. Chętni uczniowie, na motylkach wyciętych z papieru, mogli skierować do dowolnej osoby jakieś miłe słowa zapisując je właśnie na motylku. Już po drugiej godzinie lekcyjnej rozpoczął się konkurs „Mistrz języka polskiego” w trzech kategoriach: dla kl. IV, V i VI oraz VII i VII. Wyników jeszcze nie znamy, ale na pewno Was poinformujemy. Na przerwach uczniowie brali udział w Happeningu ortograficznym, który miał na celu wybranie dowolnego słowa, poprawne zapisanie go na karteczce i przyczepienie do tablicy. Można było dostać za to cukierka?. Oczywiście chętnych nie brakowało. Dzień zakończyli uczniowie klas starszych czytając młodszym kolegom bajki. Czekamy na to, co przyniesie kolejny dzień.