Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

przez admin

2 kwietnia wraz z naszymi Przedszkolakami obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego symbolem jest kolor niebieski. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z tą chorobą. Nasze Przedszkolaki wykazały się ogromną ciekawością oraz empatią w poznawaniu tego niezwykle wrażliwego tematu. Aby go im przybliżyć przygotowaliśmy dla nich tego dnia film pt. „Amazing things happen” w polskiej wersji językowej, poświęcony tematyce autyzmu. Ponadto Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w doświadczeniach sensorycznych, dzięki którym mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Na koniec wszystkie grupy wykonały wspólne prace plastyczne, które następnie ozdobiły nasze sale i korytarze.