Dzień Ziemi

przez admin

Dzisiejszy dzień upłynął naszym Przedszkolakom na proekologicznych zajęciach związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zarówno Maluchy jak i Starszaki bardzo zaangażowały się w te pożyteczne i pouczające aktywności. Dzieci przysłuchiwały się pogadankom, oglądały filmy edukacyjne, poznały sposoby segregacji odpadów, sadziły i siały kwiaty, ozdabiały naczynia z zasianą wcześniej rzeżuchą oraz uczestniczyły w roli widzów w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej. 
Wszystkie Dzieci pokazały, że kontakt ze zdrową i piękną przyrodą daje im wiele radości i satysfakcji. 
Z chęcią wymieniały kolejne sposoby dbania o otaczającą nas przyrodę i zadeklarowały chęć ich stosowania.
Mamy nadzieję, że ta troska o Ziemię jako nasz wspólny dom zostanie z nimi na zawsze, aby nam wszystkim żyło się w nim lepiej.