Dzień Ziemi

przez admin

Ekologia słowo znane… W myśl tych właśnie słów świętowaliśmy w szkole Dzień Ziemi. Jak co roku, wzięliśmy udział w bardzo pouczającym przedstwieniu, tym razem przygotowanym przez uczniów klasy III pod opieką p. Małgorzaty Gawryl oraz kilku uczniów klasy VI pod opieką nauczyciela przyrody, p. Bogusławy Kwaśnik.
Ekologiczny apel rozpoczęła piękna prezentacja, dzięki której dowiedzieliśmy się o wszystkich zanieczyszczeniach środowiska, o tym jak należałby chronić Ziemię i jakie zagrożenie niosą ze sobą działania człowieka. W kolejnej częsci uczniowie klasy III wcielili się w bajkowe role. Matka Ziemia, niczym Królewna Śnieżka, zatruta zanieczyszczeniami zapada w głeboki sen i tylko porządne sprzatanie świata może ją ze snu zbudzić.
Piekne kolorowe dekoracje i oprawa muzyczna wzbogaciła całe przedstwienie. Dziekujemy za tę pouczającą lekcję przyrody. Zapraszamy do oglądania zdjęć. 🙂