Zielona Szkoła w Porębie Wielkiej

przez admin

Zielona Szkoła to dziś bardzo popularna forma realizacji programu nauczania w szkole. Skorzystali z niej uczniowie klasy IV a i IV b, którzy przez cały tydzień korzystali z walorów przyrodniczych Poręby Wielkiej, wsi zlokalizowanej w województwie małopolskim. Wrócili zachwyceni i jeszcze długo będą wspominać atrakcje i mile spędzony czas poza murami szkolnymi. I rzeczywiście atrakcji im nie brakowało.
Do Domu Wczasów Dziecięcych dotarli po czterogodzinnej podróży i choć zmęczeni wyruszyli na pieszą wycieczkę do Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyli wiele ciekawych roślin i pomników przyrody. Po powrocie odbyły się zajęcia, na których bawili się świetnie robiąc z balonów zwierzątka. Wieczorem odbył się konkurs tańca. Nie był to ostatni konkurs w trakcie całego pobytu. Poza umiejętnościami tanecznymi, uczniowie mogli wykazać się również talentem wokalnym w konkursie karaoke. Mnóstwo zabawy czekało na nich na basenie, podczas turnieju gry w bilarda i gry w piłkarzyki oraz turnieju sportowego. Na naukę oczywiście też był czas. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą i historyczną o okolicach Poręby Wielkiej. Udali się na całodniową wycieczkę do Zakopanego, byli w Muzeum Przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz weszli na szczyt Potaczkowa. Pobyt zaliczony do naprawdę udanych.
Zapraszamy do oglądania zdjęć. 🙂