Wszystkich Świętych

przez admin

31 października nasze Przedszkolaki uczciły zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych- okres zadumy i refleksji, a przede wszystkim dzień pamięci o tych, którzy odeszli. W związku z tym ważnym świętem „Biedronki” wykonały okazjonalne prace plastyczne, którym towarzyszyła pogadanka dotycząca istoty nadchodzących dni. Maluchy z wielkim zapałem oraz charakterystyczną dla siebie ciekawością uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, których efektem była galeria pięknych i różnorodnych prac.

Grupy starszaków- „Misiów” oraz „Pszczółek” uczestniczyły natomiast w wyjeździe pod pomnik Ofiar I Wojny  Światowej w Przyszowie- Rudzie, gdzie po wysłuchaniu historii pomnika zapaliły znicze, symbole pamięci i wdzięczności.  Wyjazd ten stał się także świetną okazją do kolejnego już zaakcentowania wyjątkowości tego jubileuszowego roku 100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzięki miejscom takim jak to nasze Przedszkolaki mają okazję doświadczać historii, a przez to lepiej zrozumieć  trudne, ale bardzo ważne  pojęcia takie jak wolność, bohaterstwo, patriotyzm.

[g-gallery gid=”4892″]