„Przystanek Niepodległość”

przez admin

6 listopada 2018 r., tuż przed obchodami Święta Niepodległości, w Bibliotece Publicznej w Przyszowie odbyło się spotkanie edukacyjne „Przystanek Niepodległość” dla uczniów klasy IV a. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Podczas zajęć uczniowie czytali książkę „Poznaj swój kraj”, która w formie krótkich wierszyków przedstawia Polskę od Bałtyku aż po Tatry. Nie brak w niej też polskich tradycji, obyczajów i legend, kluczowych momentów polskiej historii i ważnych postaci, które każde dziecko znać powinno. Uczestnicy spotkania obejrzeli krótki film edukacyjny „Baśka Murmańska”. „Baśka” to niedźwiedź polarny, który w ciekawy sposób opowiada historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Atrakcją spotkania było zaśpiewanie hymnu narodowego. Fascynująca podróż po naszym kraju zakończyła się niespodzianką. Wszyscy uczestnicy otrzymali biało-czerwone flagi.