Muzeum Bombki Choinkowej

przez admin

16 listopada nasze Przedszkolaki wyruszyły na niezwykłą wyprawę do krainy Bożego Narodzenia. Tropem świątecznego nastroju udaliśmy się do „Muzeum Bombki Choinkowej” w Nowej Dębie. Dzięki temu niezwykłemu miejscu dzieci  miały okazję zobaczyć i zachwycić się pięknem bożonarodzeniowych ozdób, które urzekały różnorodnością i precyzją wykonania. Podczas zwiedzania Muzeum dzieci zapoznane zostały z różnymi stylami dekorowania świątecznych choinek,  zobaczyły setki ręcznie wykonywanych szklanych bombek choinkowych, poznały tajniki ich wytwarzania oraz ręcznego dekorowania. Na koniec miały okazje brać udział w niezwykłych warsztatach tworzenia własnej bombki choinkowej, w czasie których brokat sypał się garściami, a jednokolorowe bombki zamieniały się w dziecięce rękodzieła.

Była to niezwykle sympatyczna i klimatyczna wycieczka, z której wspomnienia opowiadane będą przy niejednej tegorocznej  choince.

 

[g-gallery gid=”5113”]