„Przybij piątkę na zdrowie”

przez admin

Projekt edukacyjny pod hasłem „Przybij piątkę na zdrowie” ma na celu uświadomienie, przede wszystkim młodym ludziom, jakie zgubne efekty niesie ze sobą niewłaściwa dieta. W dobie różnorodnych używek kluczowe jest, by młodzi ludzie zrozumieli, że nawyki żywieniowe w okresie rozwoju mają wpływ na zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne i emocjonalne.
W dniu dzisiejszym odwiedził Nas pan Konrad Mężyński, trener mentalny pracujący w Centrum Pomocy i Wsparcia Pacjentów Onkologicznych. Od wielu lat prowadzi warsztaty o zdrowym odżywianiu dzieląc się  swoja wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj, to my staliśmy się bogatsi o nową wiedzę i śmiało możemy podzielić się nią z Naszymi bliskimi. Czy wiedzieliście, że rocznie człowiek spożywa około 120 do 150 kg cukru, gdzie norma powinna wynosić 20 do 30 kg? Czy macie świadomość, że to co jemy, w 80% wpływa na Nasze zdrowie? A może nie zdajecie sobie sprawy z tego, iż prawie w każdym dzisiaj dostępnym w sklepie produkcie znajduje się cukier, który w namiarze prowadzi do otyłości i różnorodnych schorzeń, np. cukrzycy? Te statystki przerażają , zatem czas kochani uczniowie odrzucić kolorowe napoje, chipsy i fastfoody na rzecz OWOCÓW I WARZYW!!! Nie od dziś wiemy, że trzeba je spożywać. Sięgamy po jabłko, banana czy gruszkę, ale to zdecydowanie za mało. Pamiętajcie! Owoce powinniśmy spożywać w ilości od 1 do 2 RAZY dziennie, a warzywa od 3 do 4, choć najwięcej minerałów i witamin dostarczymy Naszemu organizmowi wyciskając z nich sok.
Bardzo dziękujemy panu Konradowi Mężyńskiemu za wspaniałe warsztaty i cenne rady, z których na pewno skorzystamy.
NA ZDROWIE, KOCHANI!!!