Odwiedziny Kapeli Ludowej „Łęgowianie”

przez admin

10 października pojawili się w naszym  Przedszkolu niezwykle muzykalni goście- Kapela Ludowa „Łęgowianie”.  Dla naszych Przedszkolaków była to świetna okazja do zapoznania się z tradycją kulturalną naszego regionu.

Zaproszeni Goście zaprezentowali tradycyjne ludowe stroje, które później mogły przymierzyć także nasze Przedszkolaki. Nie zabrakło także popularnych przyśpiewek oraz tradycyjnych ludowych melodii, które poderwały naszą małą publiczność z miejsc i zachęciły do wspólnego przyklaskiwania występującym.

Między kolejnymi utworami prezentowane były także instrumenty muzyczne, charakterystyczne dla kapel ludowych, które Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały, a nawet z zapałem próbowały swoich sił w grze na nich.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za radosne muzykowanie w naszym Przedszkolu, które stało się  także sympatycznym spotkaniem z lokalnym folklorem, który nam tak barwnie zaprezentowali.

 

[g-gallery gid=”4715″]