Ziemia dla Człowieka, Człowiek dla Ziemi!

przez admin

Ziemia to wyspa zielona dla ludzi i zwierząt i jak pięknie by to było, gdyby każde marzenie o czystej planecie się spełniło. Wiele zależy od nas, ludzi i wystarczy tak niewiele, aby żyło się nam lepiej.
Raz do roku świętujemy Dzień Ziemi na całym świecie. O tym dniu nie zapominamy również my nauczyciele i nasi uczniowie. W tym roku to uczniowie klasy V pod opieką p. Katarzyny Surmy, przypomnieli nam, jak dbać o naszą planetę.
W krótkiej inscenizacji, po trosze bajkowej, opowiedzieli historię dwóch gagatków, którzy zaśmiecali cały las zatruwając życie leśnym zwierzętom. Przyszła jednak kryska na Matyska i obaj dostali nauczkę, po tym jak napili się brudnej wody ze stawu, który sami zaśmiecali. Z pomocą pośpieszył Ekodziadek i to dzięki niemu chłopcy zrozumieli, że źle postępowali. Nigdy nie jest za późno na zmianę. Pamiętajmy, że miejsce odpadów jest w przystosowanych do tego kontenerach. 
Oto kilka zdjęć z naszej uroczystości. Możecie zobaczyć również filmik. Odwiedźcie nas na Facebooku 🙂