Pies policyjny

przez admin

Pies to przyjaciel człowieka, niezwykle mądry i wierny. Dobrze traktowany odwdzięczy się przyjaźnią, traktowany źle może zaatakować. Pies to nie tylko domowy pupil. Niejeden pełni specjalną służbę, o czym przekonały się przedszkolaki i uczniowie Naszej szkoły.
5 kwietnia gościliśmy policjantów z psami szkolonymi do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi. Dowiedzieliśmy się o ich wybitnych zdolnościach węchowych, tj. wykrywanie i rozróżnianie różnych zapachów w różnych stężeniach oraz zdolności podążania za konkretnym zapachem aż do wykonania zadania. Mogliśmy także obejrzeć, jak psy reagują na słowne i ruchowe polecenia swoich opiekunów oraz w jaki sposób są szkolone. Serdecznie dziękujemy panom policjantom za tę niezwykle pouczającą i interesującą wizytę.