Lekcja patriotyzmu

przez admin

POLSKA, MOJA OJCZYZNA! Tak brzmiał tytuł Naszej dzisiejszej lekcji patriotyzmu, w której wzięli udział zarówno uczniowie przedszkola, jak i szkoły podstawowej. Nasi goście, w bardzo ciekawy i aktywizujący sposób, przybliżyli Naszym uczniom tematykę patriotyzmu. Wspólnie definiowaliśmy pojęcia, takie jak ojczyzna i patriota oraz uzupełnialiśmy brakujące słowa w hymnie narodowym. Ale to był dopiero początek, bo na dzieci czekały jeszcze inne zadania, z których wywiązały się bardzo dobrze. Każdy wiedział, jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu, każdy uczeń wie, jak wygląda flaga Naszego kraju i Nasze godło.
Jednym z ciekawszych elementów lekcji patriotyzmu była niezwykła podróż po Naszej Ojczyźnie. Wędrowaliśmy po różnych miejscach w Polsce i omawialiśmy jej krajobraz. Dowiedzieliśmy się również co nieco na temat słynnych miejsc z innych krajów.
Lekcję zakończył wyrecytowany przez dzieci wiersz „Kto ty jesteś?” Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w stroju żołnierza lub sanitariuszki, do czego wcale nie musieliśmy naszych uczniów namawiać :-). Chcielibyśmy bardzo podziękować panom – Naszym gościom za to naprawdę pouczające spotkanie.