Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

przez admin

Choć  Pierwszy Dzień Wiosny w tym roku nie przyniósł wyczekiwanej od dawna wiosennej aury, dla nas nauczycieli i uczniów był bardzo radosny.  Każdego roku, właśnie 21 marca, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami organizuje uczniom Naszej szkoły zabawy i konkursy, by powitać Panią Wiosnę. Tegoroczny TURNIEJ KLASOWY okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie tylko sami uczestnicy turnieju, ale również cała szkolna brać bawiła się świetnie kibicując ulubionej drużynie. W ich skład weszli uczniowie uprzednio wybrani przez koleżanki i kolegów z każdej klasy. I tak oto, pięć dziewięcioosobowych drużyn stanęło do rywalizacji. Nie były to zespoły byle jakie, bo czy drużyny:  „Bystrzaki”, „Ważniaki”, „Łebscy”, „Brejniaki” i „Mędrki” można nazwać pospolitymi??? Zapewne nie! 🙂
Zabawę rozpoczęliśmy od TURNIEJU WIEDZY „Miliard w rozumie”.  Zanim jednak uczniowie mogli wykazać się wiedzą na różne tematy, musieli się nie banalnie zaprezentować. Każda z drużyn miała swoje własne hasło. A oto one:

BYSTRZAKI „Bystry umysł, ciało fit, nie ma szansy z Nami nikt!

WAŻNIAKI „ Ważna nauka, ważna nauka, nie tytuł mistrza dla nieuka!”

ŁEBSCY „Czy to matma, czy przyroda, dla Łebskiego nie przeszkoda!”

BREJNIAKI „Nasze hasło zwala z nóg! Chcesz być brainy, to się ucz!”

MĘDRKI „Każdy do zwycięstwa taki prędki? Lecz zwyciężą tylko Mędrki!”

Po prezentacji, drużyny mogły rozpocząć pierwsze zmagania. Kolejno odpowiadali na pytania z różnorodnych dziedzin nauki, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymywali punkt.
Pierwsze koty za płoty, ale na tym nie koniec! W kolejnej konkurencji nie mogło zabraknąć znawców muzyki tych i minionych czasów. W tym etapie rywalizacji, który nazwaliśmy TELETURNIEJEM „Jaka to melodia” Nasi zawodnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuł utworu, którego podkład usłyszeli.  Brzmi łatwo, jednak tylko ten lider drużyny, który pierwszy dobiegł do krzesełka i na nim usiadł mógł zdobyć punkt. Emocji nie brakowało, również wśród samej publiczności.
Po zakończeniu teleturnieju, na zawodników czekała trzecia, już ostatnia konkurencja Turnieju Klasowego. W zdrowym ciele, zdrowy duch! Czyli TURNIEJ SPORTOWY pod hasłem „Wyginam śmiało ciało”. Ostatnie trzy zadania: przeciąganie liny, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce oraz bieg z piłką między pachołkami na czas zdecydowały o zwycięstwie drużyny BYSTRZAKÓW! Gratulujemy najlepszym 🙂