Spotkanie przedszkolaków z dietetykiem

przez admin

Przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków w ramach projektu przedszkolnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W związku z tym 16.03.2018r. nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pani dietetyk Justyna Socha. W interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci z wielką radością podziękowały Pani Justynie wręczając jej piękne podziękowanie.

[g-gallery gid=”1617″]