PROJEKT „LUBIMY CZYTAĆ”

przez admin

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Dlatego też zaprosiliśmy Mamy naszych Przedszkolaków do poczytania dzieciom bajek. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Dlatego w marcu 2018r., wspólnie z Rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję „Lubimy czytać”, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Akcję zainaugurowały Mamy, które jako pierwsze zgłosiły się na ochotnika do czytania. W grupie „Biedroneczki” była to Mama Dawida z bajkami pt. „Trzy małe świnki” oraz „Pan Naleśnik”. W grupie „Pszczółki” bajkę pt. „Franklin i przyjęcie urodzinowe” przeczytała Mama Lenki. Zaś w grupie „Misie” Mama Kubusia zaprezentowała bajkę pt. „Szczęśliwy książę”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje.

W kolejnych dniach swe możliwości narratorskie zaprezentują kolejni rodzice naszych przedszkolaków