GRUDZIEŃ MIESIĄCEM PIŁKI RĘCZNEJ

przez admin

 Kolejne zawody sportowe w piłce ręcznej rozegrano na hali sportowej w Przyszowie. Tym razem do rywalizacji przystąpili uczniowie gimnazjów z Bojanowa i Stanów oraz VII klasa z naszej placówki.

W związku z „reformą oświaty”, która wdrażana jest od tego roku szkolnego, klasy VII zostały wyrzucone na „margines” jeśli chodzi o rywalizację sportową. Dzieje się tak przez to, że uczniowie wspomnianych klas (rocznik 2004) zmuszeni są rywalizować ze starszymi od siebie koleżankami i kolegami (2002-2003), uczniami gimnazjów. Jednak jako gospodarz turnieju postanowiliśmy wystawić nasze drużyny, by spróbowały „powalczyć” ze starszymi koleżankami i kolegami. W przypadku chłopców eksperyment udał się dobrze, gdyż nasza drużyna, mimo że młodsza, wygrała jeden mecz z gimnazjum ze Stanów i przegrała z gimnazjum w Bojanowie. Fizycznie jednak nie sprostały dziewczynki, które wyraźnie odstawały od starszych koleżanek, ale mimo to ich gra była dobra i stojąca na odpowiednim poziomie.

Musimy pamiętać, że miło i sympatycznie jest wygrywać, ale nie to jest w sporcie dzieci najważniejsze. Za rok na pewno będzie lepiej. Klasyfikacja końcowa  – chłopcy: Bojanów, Przyszów, Stany. Klasyfikacja – dziewcząt: Bojanów, Stany, Przyszów.