WARSZTATY LOGOPEDYCZNE PT. „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”

przez admin

Dnia 24 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu w miłej i wesołej atmosferze odbyły się warsztaty logopedyczne dla dzieci i rodziców z grupy „Biedronek”. Zajęcia otwarte poprowadziła logopeda pani Diana Półtorak-Siembida. Warsztaty poprzedzone zostały prelekcją na temat rozwoju mowy. Rodzice dowiedzieli się wówczas – kiedy jakie głoski dziecko powinno wymawiać oraz jakie niepokojące objawy powinny skłonić rodziców do wizyty u logopedy.

Celem warsztatów było wspomaganie rozwoju mowy u najmłodszych oraz przybliżenie rodzicom podstawowych zagadnień z zakresu logopedii. Podczas warsztatów zaprezentowany został w formie zabawy przekrój następujących ćwiczeń logopedycznych:

Ćwiczenia oddechowe
Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego
Ćwiczenia słuchowe
Zabawy paluszkowe