JESTEŚMY W DRUŻYNIE ENERGII!

przez admin

Tak udało się! Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego sportowo – rekreacyjnego turnieju klas VI – VII szkół podstawowych. Uczniowie biorący udział w turnieju otrzymają stroje sportowe firmy New Balance. Z tysiąca zgłoszeń, które wpłynęły do organizatorów z całej Polski wybrano 100 szkół, w tym naszą (tylko 5 szkół z podkarpacia).

Pierwszy etap, który polegał na nakręceniu krótkiego materiału wideo, który prezentował „sportowy charakter szkoły” w tym przedsięwzięciu uczniom (głównie klasie VII, którzy wpadli na pomysł filmu) pomógł nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marcin Stróż.

Drugi etap, który właśnie przed nami będzie polegał na tym, że raz w tygodniu ambasadorzy opublikują film z ćwiczeniami, które uczniowie będą musieli powtórzyć. Za każdy film z ćwiczeniami młodzieży szkoła otrzyma punkty, a najbardziej aktywne szkoły – zostaną finalistami projektu. To właśnie do szkół finalistów w każdym miesiącu przyjedzie drużyna ambasadorów i przeprowadzi wyjątkowy konkurs. Punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika. Wśród konkurencji nie zabraknie widowiskowych strzałów w poprzeczkę czy perfekcyjnego podbijania piłki siatkowej.

Jest o co walczyć! Dla trzech najlepszych szkół nagrodą jest wyposażenie sali gimnastycznej. Organizatorzy przewidzieli też wyróżnienia indywidualne. Wszystkie zakwalifikowane szkoły można znaleźć na stronie www.druzynaenergii.pl