Wszystko co dobre dojrzewa powoli

przez admin

Takie motto towarzyszyło pierwszoklasistom podczas uroczystego ślubowania na ucznia kl. I, które odbyło się w naszej szkole 17 października 2017 r. Odświętnie udekorowany holl z biało – czerwoną flagą oraz kosze biło – czerwonych maków – w takiej scenerii przystąpiły do pasowania dzieci z kl. I „a” i kl. I „b”. W galowych strojach, z biretami na głowie, prezentowały swoje umiejętności przed społecznością szkolną, swoimi rodzicami oraz przybyłą na tę uroczystość Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Barbarą Lubas.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z życiem szkolnym, troską o bezpieczeństwo i przyrodę. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Szczególnie pięknie wyglądali recytując wiersze „Kto ty jesteś?” oraz „Powiewa flaga”. Towarzyszyli im uczniowie kl. IV, którzy przeprowadzili egzamin sprawdzający umiejętności dzieci przyjętych do społeczności szkolnej.

W przemówieniu Pani Dyrektor Anny Bednarczyk pochwaliła dzieci za piękny występ i w towarzystwie rodzica pasowała każde na ucznia kl. I. Miłą niespodziankę sprawiła dzieciom na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Lubas, która wręczyła dzieciom książki z płytami pieśni patriotycznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców i udali się na wspólny poczęstunek.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!