,,Dla niepodległej..’’- Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

przez admin

Już po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod Hasłem ,,Dla niepodległej…”. Ojczyzna to wielkie słowo, pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów. Każdy z nich innymi słowy opisywał dziejące się wydarzenia. Jedni sławili piękno krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu, czy wreszcie niepowtarzalnością języka i kulturą. Ale wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska była zawsze wolną.
Celem Konkursu było propagowanie piosenek żołnierskich, podtrzymywanie i upowszechnianie kultury narodowej. Konkurs został podzielony na dwa etapy: eliminacje na szczeblu szkolnym oraz prezentacja utworów na szczeblu międzyszkolnym. Uczestnicy konkursu otrzymali biało-czerwone kotyliony, którymi przyozdobili swój strój.
Jury w składzie: Pani wicedyrektor Halina Nieradka, Monika Michalska, Elżbieta Drzymała oceniło i nagrodziło w dwóch kategoriach:

KLASY I-III

 • I miejsce:
  Natalia Krupa ZSP Przyszów
  Martyna Dmitrzak PSP Gwoździec
 • II miejsce:
  Nikola Madej ZSP Przyszów
  Julia Lesiczka PSP Gwoździec
 • III miejsce:
  Martyna Tabor ZSP Przyszów
  Karolina Baran PSP Gwoździec
 • Wyróżnienia:
  Natalia Potocka ZSP Przyszów
  Katarzyna Kobylarz PSP Gwoździec
  Julia Wołoszynek ZSP Przyszów
  Magdalena Chudzik ZS Stany

KLASY IV-VII

 • I miejsce:
  Aleksandra Koleńska ZSP Przyszów
  Anna Michalska ZS Stany
  Radosław Woś PSP Gwoździec
 • II miejsce:
  Andrzej Baran PSP Gwoździec
  Karolina Piekarz ZSP Przyszów
  Julia Magdziak ZS Stany
  Kinga Kobylarz PSP Gwoździec
 • III miejsce:
  Kamila Szukalska ZS Stany
  Alicja Krawczyk ZSP Przyszów
  Dawid Mozgawa ZSP Przyszów
  Daniel Skawiński ZSP Przyszów
  Patrycja Wyka PSP Gwoździec

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Nadsański Bank Spółdzielczy oraz sklep spożywczy abc Mirosław Kida w Przyszowie-Zapuściu. Konkurs zorganizowała Pani Alicja Piekarz, a uroczystość poprowadzili: Zuzanna Nowak i Jakub Gugała. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów do występów oraz wam drodzy uczniowie, którzy mimo tremy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny.

Życzymy dalszych sukcesów!