Spotkanie z policjantem

przez admin

W naszej placówce duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. We wtorek 19 września 2017 r. gościliśmy przedstawiciela Posterunku Policji w Bojanowie. W czasie spotkania policjant rozmawiał z dziećmi klas 1-3 o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób unikać niebezpieczeństw, na które mogą być narażeni w codziennej drodze do szkoły i domu. W praktycznej części spotkania policjant uczył dzieci pozycji przyjmowanych podczas ataku psa oraz bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, aktywnie odpowiadali na zadawane pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Na zakończenie spotkania, dyrektor szkoły Pani Anna Bednarczyk podziękowała za spotkanie i cenne wskazówki.