BAJKI, BAJECZKI…

przez admin

Dnia dzisiejszego (28 września 2017 r.) przybył do Nas znany i lubiany przez wszystkie dzieci autor ponad 100 książek, pan Wiesław Drabik.

W bardzo ciekawy i wciągający sposób opowiedział nam historię swojej twórczości, a ponieważ jego bajki to przede wszystkim rymowanki, nie zabrakło w jego opowieści humoru i zabawnych anegdot.

Utwory Wiesława Drabika są nie tylko bogato ilustrowane, co mieliśmy okazję zobaczyć, ale takżę bardzo pouczające. Usłyszeliśmy niejeden ciekawy fragment, co więcej uczniowie sami, choć bajeczek nie znali, świetnie z panem Drabikiem rymowali.

Nagrody rzecz ważna, można rzec. Tych również w trakcie spotkania nie zabrakło. Wielu uczniów otrzymało pamiątkowe naklejki za udzielenie dobrej odpowiedzi, niektórzy mieli więcej szczęścia otrzymując jedną z książeczek autora ze specjalną dedykacją.

Serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi za spotkanie i zapraszamy ponownie w progi Naszej Szkoły